Прикордонники розповіли про зростання пасажиропотоку на кордоні з Польщею і актуальні вимоги Правил перетинання кордону

НАЗАД
21 грудня 2022 16:47

Ці теми обговорювалися на брифінгу, який відбувся сьогодні у приміщенні Львівської обласної військової адміністрації.

Під час брифінгу заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко довів загальну ситуацію на державному кордоні в межах області. Він озвучив про роботи з розбудови пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце», відкриття якого дозволить розвантажити інші пункти пропуску на кордоні з Польщею – «Краківець», «Шегині», «Рава-Руська». Начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза повідомив про стан автошляхів, які ведуть до кордону та заходи з їх підтримання у належному стані.

Віктор Сампір, заступник начальника відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Держприкордонслужби зауважив, що у передноворічний період на кордонах спостерігається зростання кількості автотранспорту – як легкового, так і вантажного. «Однак, запевняю вас, що ми спільно з колегами, незважаючи на складну ситуацію в країні, докладемо усіх зусиль для забезпечення швидкого і комфортного перетину кордону для подорожуючих. За необхідності ми залучимо додатковий персонал і, таким чином, збільшимо кількість нарядів з перевірки документів та огляду автомобілів», – зазначив Віктор Сампір.

Представник прикордонного відомства звернув увагу на нещодавні зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, які затверджені Постановою КМУ від 27.01.1995 №57 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#Text). Наразі чоловіки призовного віку, внесені в систему «Шлях» обласними військовими адміністраціями, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону, а ті, які внесені в «Шлях» ліцензіатами (перевізниками) – не більше 60 календарних днів з дня перетину державного кордону.

«Досить часто особи, які внесені у систему «Шлях», не мають повного пакету документів для того, аби підтвердити інспектору мету і законність поїздки. Зокрема, за останній тиждень у одному тільки пункті пропуску «Шегині» відмовлено у перетині кордону майже двом сотням чоловіків» – зауважив офіцер.

Ще однією підставою для відмови у пропуску осіб чоловічої статі через кордон є пред’явлення ними довідки до акту МСЕК, як документу, що посвідчує інвалідність. Віктор Сампір нагадав, що Постановою Уряду від 28.10.2022 №1212 даний документ виключений з переліку документів, необхідних для перетину державного кордону громадянами України. Тому, згідно з Правилами перетинання державного кордону громадянами України, на період дії на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги.

«Хочемо ще раз нагадати: перед поїздкою, перш за все, перевіряйте термін дії ваших паспортів та паспортів ваших дітей, а також наявність інших документів, які підтверджують право на перетин кордону» – закликав Віктор Сампір.

Відео з брифінгу можна переглянути на сторінці Львівська обласна державна адміністрація за посиланням https://www.facebook.com/watch/live/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB&ref=watch_permalink&v=2317923115024982

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси